Почнемо з того, на що можна дивитися вічно - 🔥багаття 🔥(ватра, огинь, вогнище).
Багаття - контрольований вогонь, купа дров, гілок, хмизу що горить!
Для якісного 🔥🔥🔥вогню потрібно - ресурс🌲(дрова), іскра (сірники, огниво- кремінь, запальничка) і розтопка (бумага, маленькі сухі гілки, стружка, суха трава, сухий спірт, мох...) ну звичайно - кисень!
Багаття поділяють на такі, котрі димлять (використовують для сигналізації, для відлякування комах) дають багато жару (готувати їжу, зігрітися, сушити речі) або полум'я (для освітлення біваку).
Існує кілька основних видів таких багать.
👉Курінь🔥. Поліна укладають на вугілля похило до центру. При цьому вони частково спираються одне на одне. При такій конструкції багаття дрова вигорають в основному у своїй верхній частині, але зате завдяки близькому сусідству тих їхніх частин, які горять, полум'я виходить потужним, жарким і концентрованим. Це багаття буває вигідним, якщо потрібно скип'ятити воду або швидко приготувати що-небудь в одному відрі, каструлі або чайникові (рис. а).
👉Колодязь🔥. Два поліна кладуть на вугілля паралельно, на деякій відстані одне від одного; упоперек їх, зверху, — ще два й т. д. Забезпечує гарний доступ повітря до вогню, і поліна, звичайно, рівномірно горять по всій довжині. Таке вогнище дає дуже багато тепла. Відповідно, і дуже швидко згоряють дрова (рис. б).
👉Зіркове🔥. Поліна укладають на купу вугілля з декількох боків по радіусах, від центру. Горіння відбувається переважно в центрі, і в міру згоряння дров їх просувають ближче до центру (рис. в).
👉Тайгове🔥. Це багаття обов'язково згадується в туристських довідниках і настановах із техніки туризму. Однак, якщо взяти різні довідники, то виявиться, що в них під цією назвою описуються зовсім різні конструкції багать. Ось головні з них: «тайгове»; «мисливське»; «три колоди» (рис. г).
👉Нодья🔥. Воно складається вже не з окремих полін, а з трьох великих колод завдовжки 2—2,5 м. Для того щоб спорудити його, потрібні час і сили, але зате воно дає багато тепла й горить, не вимагаючи нових дров, кілька годин підряд, а якщо колоди досить товсті, то й усю ніч. Такий вид багаття можна використовувати для ночівлі без наметів, якшо так склались обставини (рис.д).
Ще корисні поради туристам:
В туризмі можемо все — від запліднення корів до космічних кораблів!
«MegaRegaTour» — одна подорож, безліч вражень!